НОВОЕ ПОКОЛЕНИЕ ПАВЛОГРАД

Сайт церкви "Новое Поколение", г. Павлоград.

By

«В нас за спиною наші сім’ї, місто, павлоградці і Україна»: інтерв’ю на блокпосту (ФОТО)

Блокпост Павлоград

Наявність блокпостів на в’їздах в українські міста – явище доволі звичне в тяжкі часи для нашої країни. Але хто саме береже спокій мешканців Павлограда, в чиїх руках зброя і все ж таки хто і як саме здійснює догляд особистих речей та автомобілів? З усіма питаннями ми звернулись до керівника павлоградської «Самооборони» Сергія Тіщенко, який зі своїми однодумцями утримує блокпост на в’їзді у Павлоград зі сторони Донецька.

  • Протягом якого часу працює блокпост в Павлограді і скільки людей знаходиться там постійно?

Блокпост було встановлено в середині березня. Діє він вже 2 місяці. Блокпостів у нас 2, є ще один на в’їзді до с. Вербки. На нашому б/п перебувають постійно такі підрозділи: ДПС — 2-3 інспекторів, ППС — 2-3 працівників, 8 військовослужбовців, 5-20 самооборонців.

  • Знаю, що деякі люди приходять на пост вже після своєї основної роботи. Тобто практично працюють у другу зміну. І звичайно, це все збудовано на патріотизмі. Як вдається берегти його протягом довгого часу? Адже це по-людськи дуже тяжко…

Так, наша самооборона працює виключно на добровільних засадах. Як вдається зберігати стійкість — виключно на патріотизмі. Крім того, в нашому колективі відбулась певна згуртованість, завдяки якій ми і тримаємось. Знаємо: в нас за спиною наші сім’ї, місто, павлоградці і Україна. Тому мусимо боротись за те, що любимо.

Звісно, протягом 2-х місяців відбувся певний відсів людей у наших лавах, проте ті, що лишились, будуть стояти до останнього.

2. Блокпост Павлоград

  • Вже декілька разів містом ходили чутки, що на блокпості лунали постріли. Що і як було насправді?

Так постріли були. На б/п озброєння мають працівники міліції та військовослужбовці, і в них є певні вимоги щодо її застосування. Наприклад, у відповідь на злісне порушення громадського порядку, загрозу життю громадян тощо, вони мають право відкривати вогонь на ураження.

Поки що обходилось без жертв, хоча прецеденти були. Наприклад, авто водія, який не зупинився на вимогу працівника ДАЇ і не збавив швидкість, було зупинено після пострілу по колесах.

  • Наскільки ретельно здійснюється догляд машин?

Щодо догляду авто, буває по-різному. Зазвичай легкові авто з номерами нашої області навіть не зупиняють, за винятком окремих випадків: тонування, в салоні багато пасажирів і таке інше. Авто з інших областей зупиняють, доглядають багажник, бардачок, салон.

3. Блокпост Павлоград

  • В інтернеті масово писали, що догляд одного автомобіля закінчився знахідкою наркотичних речовин. Як підрозділу вдалося їх знайти? Запитую тому, що коли я з водієм була на блокпості, сумки в багажнику нашого автомобіля не відкривали.

Якщо водій адекватно себе поводить, і не відмовляється показати вміст авто чи особистих речей, процедура догляду триває 30-45 секунд. Проте траплялись водії, які навідріз відмовлялись показувати вміст авто. Тоді вони чекали приїзд слідчо-оперативної групи для проведення не догляду, а повноцінного обшуку з понятими і таке інше. Ця процедура одного разу тривала кілька годин.

Стосовно випадку з наркотиками — було орієнтування на певне авто. Про цей інцидент детальніше можна знайти в інеті.

4. Блокпост Павлоград

  • Як ви ставитесь до того, що деякі мешканці Павлограда не підтримують вас?

Абсолютно нормально. У нас свобода слова. Проте якщо на б/п з’являться люди агресивно налаштовані по відношенню до працівників міліції, військовослужбовців чи самооборони, їх активні дії будуть присікатись.

  • Як довго ще ви готові утримувати блокпост?

Ми будемо утримувати б/п до остаточного завершення АТО і подолання загрози тероризму зі східних регіонів.

5. Блокпост Павлоград

  • Можу впевнено сказати, що у вас досить активна громадянська позиція. Це може бути прикладом для багатьох жителів. Що ви можете побажати павлоградцям сьогодні?

Можу побажати не бути байдужим. Допомагати нашій країні встати на ноги після тих тяжких ударів, що випали на її долю. Хтось посильною допомогою, хтось словом чи в інтернеті проявить активну громадянську позицію, хтось відправить гуманітарну допомогу, кожен може якось себе реалізувати.

  • Погоджуюсь з вами. Коли в мирній країні гинуть люди, неможливо бути байдужим і стояти осторонь. Особливо, коли війна – це вже не сумарні цифри про кількість загиблих, а втрата людей, яких ти особисто знаєш і які загинули від пострілів ворога. Бажаю кожному, щоб мир якнайшвидше прийшов у наші родини і в Україну! Дякую вам за нашу розмову!

6. Блокпост Павлоград

7. Блокпост Павлоград

8. Блокпост Павлоград

9. Блокпост Павлоград

10. Блокпост Павлоград

11. Блокпост Павлоград

12. Блокпост Павлоград

13. Блокпост Павлоград

14. Блокпост Павлоград

15. Блокпост Павлоград

16. Блокпост Павлоград

17. Блокпост Павлоград

18. Блокпост Павлоград

Спілкувалася Оксана Злидар

Фото — Максима Злидара

Добавить комментарий